تبلیغات
 THE EVERLASTING COUNTRY - اسلحه فجر 35-ساخت ایران-قسمت دوم
همانند داشت ریل هاى كامل بر روى و اطراف بدنه به منظور نصب دوبین هاى معمولى ، ترمال و اپتیكى و رد دارت كه باعث بالا رفتن كارایى سلاح میشود .

علاوه بر اینها ، این سلاح از قنداق تلسكوپى نیز بهره میبرد كه به سرباز امكان كم كردن یا اضافه كردن به طول این سلاح بنا به نیاز خود را میدهد و البته این را هم باید گفت كه باز ما را به یاد سلاح M4 میاندازد .

حال اگر از بحث تجهیزات كمكى همراه با این سلاح بگذریم به اصلى ترین تكنولوژى این سلاح یعنى ماژولار بودن یا مولتى كالیبر بودن آن میرسیم .

این قابلیت یكى از بهترین قابلیت هایى است كه تاكنون در اسلحه هاى سبك و نیمه سنگین ساخت داخل به كار رفته است .

همانطور كه گفتیم این سلاح مولتى كالیبر است و میتواد انواع مهمات كالیبر 5.62 (كالیبر مورد استفاده ناتو) و 7.62 (كالیبر مورد استفاده اغلب سلاح هاى بلوك شرق) را براحتى تنها با تعویض یك لوله و فیدر ان هم در كسرى در ثانیه استفاده كند .
بنابراین نیاز نیروها به كمبود مهمات مورد نیاز در میدان نبرد به شكل چشم گیرى كم میشود .

این تكنولوژى باعث برترى این سلاح نسبت به بقیه سلاح هاى داخلى میشود و در صورت عملیاتى برترین سلاح كشور خواهد شد .

و اما در سطح منطقه و بین الملل
در سطح منطقه این سلاح مدرن را با اینكه هنوز عملیاتى نیست و تصاویرى از استفاده از آن منتشر نشده میتوان با سلاح MPT-76 ساخت تركیه مقایسه كرد كه از تكنولوژى هایى مانند لوله ساخته شده با چكش كارى سرد و كیفیت فوق العاده بالا ان نام برد .

با بررسى هاى كه با بچه هاى ارتشبان انجام دادیم به چند برترى این 2 سلاح نسبت به یكدیگر پى بردیم .

در گام اول وزن و قابلیت حمل را بررسى كردیم كه در این مرحله با قاطعیت تمام فجر با وزنى كمتر از 3 كیلو و 300 گرم نسبت به MPT-76 با وزنى معادل 4 كیلو و 100 گرم پیروز میدان است .

همچین فجر را میتوان نسبت به MPT-76 كوچكتر و با قابلیت حمل بهتر دانست كه مزیتى نسبت به MPT-76 است .

اما در بحث متریال ، تكنولوژى ساخت و دقت ...
در بحث دقت سلاح تركى MPT-76 به شكل واقعا ترسناكى بسیار بسیار دقیق است ان هم به لطف داشتن لوله چكش كارى شده سرد و همینطور طراحى لوله سنگین 410 م.م آن
طبقه بندی: ایران،
تاریخ : جمعه 17 مهر 1394 | 11:03 | نویسنده : GHASEM ADO | نظرات

  • paper | ویندوز سون | آنکولوژی

  • کد لوگو حمایت از کشور ایران